Strona Główna · Artykuły · Galeria · Forum · Muzyka Harcerska Październik 20 2019 19:31:37
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Video
Forum
----------------------------------------
1 % DLA 19 DH !!!
----------------------------------------
Kalendarz drużyny
Zloty
Muzyka Harcerska
Szukaj
Harcerstwo
-bohaterowie
KONKURS HR
HARCERSKI STYL
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 124
Najnowszy Użytkownik: ognisko_r
 
Ostatnie Artykuły
BIWAK WĘDROWNY SUDET...
SZTANDAR DLA 19 DH
"wataha 2011"
WOLONTARIAT
Sprawnosci
 
Na Forum
Najnowsze Tematy
Reklamy w Google Ads
A czym dla ciebie je...
increase website tra...
Wikana Przemyśl Dewe...
outstanding tricks f...
Najciekawsze Tematy
Pogaduchy [30]
A czym dla ciebie... [3]
W jakie gry gracie ? [2]
koncert SDMu [1]
Sprawy drużyny [1]
 
Ikona
 
Witamy
Witaj na oficjalnej stronie 19 DH JASZCZEW
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY
KONKURS "JASZCZEW W OBIEKTYWIE"Przypominamy, że trwa zimowa edycja konkursu fotograficznego w ramach projektu RuchPRO.
Trzeba wykonać po 3 zdjęcia jednego zabytku np. budynku lub budowli, kapliczki itp. znajdującej się w naszej miejscowości w ciekawej, niekonwencjonalnej aranżacji.
Możecie zrobić zdjęcia wielu miejsc, ale do konkursu startuje po 3 zdjęcia każdego obiektu.
Nie można robić zdjęć przyrodzie, ludziom i zwierzętom. Nie mogą na zdjęciach być widoczne żadne atrybuty nowoczesności, a także nie może być widać reklam czy tabliczek z napisami (chyba że są stare).

Każdy uczestnik otrzyma punkty w konkursie na Harcerkę/Harcerza Roku, a dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Termin przesyłania prac i zakończenie etapu zimowego upływa 29 lutego 2015 roku.
 
 
WIGILIA DRUŻYNY
WIGILIA HARCERSKA22 grudnia cała nasza Drużyna usiadła przy harcerskim, wigilijnym stole. Jak zwykle rozpoczęliśmy od wniesienia i rozpalenia świec od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które 2 dni wcześniej odebraliśmy podczas uroczystości w Rzeszowie. Po odczytaniu Ewangelii i życzeniach od Drużynowego, połamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. Wraz z nami w Wigilii uczestniczyła Pani Burmistrz Jolanta Urbanik, druhna Jadwiga Węgrzyn, Pan Dyrektor Szkoły Bogdan Zubek oraz Pan Władysław Malik i druh Marek Wójcik. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy i spożywaliśmy przygotowane na ten wieczór posiłki. Tradycyjnym elementem naszego wigilijnego spotkania był quiz świąteczny, który w tym roku wygrał zastęp „Invictus”. Na zakończenie podsumowaliśmy mijający 2015 rok i przypomnieliśmy sobie najważniejsze jego wydarzenia .

 
 
SZKOLENIE BISZKOPTA
SZKOLENIE BISZKOPTÓWW dniach 2-3 grudnia w naszej szkole odbył y się warsztaty dla osób, które zdobywają pierwszy stopień lub mają otwartą próbę harcerza. Młodzi poznawali podstawowe informacje o harcerstwie, ćwiczyli musztrę, uczyli się piosenek, wykonywali różne zadania i dobrze bawili się podczas zorganizowanych dla nich zabaw. Komendantką warsztatów była Brydzia a oboźnym Mateusz. W dwudniowych warsztatach uczestniczyło w sumie 18 osób. Mamy nadzieję, że po tym szkoleniu szybciej uda im się zakończyć próbę harcerza :)


 
 
WARSZTATY WĘDROWNICZE
PAGON WĘDROWNICZY DLA ADRIANA
W dniach 27-29 listopada w Jaszczwi odbyły się Chorągwiane Warsztaty dla Wędrowników „Zapaleńcy”. Z naszej drużynki w tych warsztatach wzięli udział Adrian Bożek, Gabrysia Wilusz oraz Asia Riedel. Organizatorem był Łukasz Wójcik, a w kadrze była również Brydzia. Te warsztaty na pewno dobrze zapamięta Adzik, który podczas nocnej ceremonii, w blasku wędrowniczej watry otrzymał z rąk naszego drużynowego pagon wędrowniczy. Gratulacje!
 
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Święto Niepodległości jak zwykle obchodzone jest przez naszą drużynę bardzo uroczyście, ale przecież imię bohatera naszej drużyny zobowiązuje. Tradycją już naszego świętowania jest Msza Święta za Ojczyznę podczas której wraz z naszym księdzem Proboszczem modlimy się w intencji tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę., Co roku jest nasz coraz więcej i coraz więcej mieszkańców naszej miejscowości uczestniczy razem z nami w tych obchodach. Po Mszy z płonącymi pochodniami przeszliśmy pod pomnik Bohaterów Walki o Niepodległość, gdzie przy dźwiękach hymnu podniesiona została na maszt Biało-Czerwona flaga i odczytany został Apel Pamięci, w którym wzywaliśmy wszystkich, którzy w dziejach naszego Narodu walczyli o jego niepodległość. Po Apelu złożone zostały kwiaty od naszej drużyny, a także po raz pierwszy od władz Gminy Jedlicze, które zaszczyciły swą obecnością naszą uroczystość.
Głównym elementem tegorocznych obchodów był koncert, a w zasadzie wspólne śpiewanie pieśni. W tym roku były to pieśni z okresu II Wojny Swiatowej. Temat ten wybraliśmy nie przypadkowo, bo właśnie w tym roku obchodzona była 70 rocznica zakończenia wojny. Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji, sala była pełna i wszyscy wspólnie z nami śpiewali pieśni. Rozpoczęliśmy od wspólnego wykonania ROTY, a później już były pieśni partyzanckie, piosenki powstańcze, były Czerwone Maki i Oka, były też współczesne piosenki tj. Major Ponury czy Dziewczyna z granatem w ręce. Na koniec publiczność zgotowała nam owacje na stojąco. Był to bardzo piękny i wzruszający koncert, który wszystkim zapadnie w pamięci. 
 
BIWAK JESIENNY
BIWAK JESIENNY DRUŻYNY
W weekend 9-11 października nasza drużynka wybrała się na coroczny biwak jesienny do Woli Michowej. W tym roku było nas naprawdę dużo – 37 osób! Pogoda nam dopisała, choć było zimno ale za to słonecznie i nie padało więc mogliśmy zrealizować cały zaplanowany harmonogram.


W piątek po przyjeździe i zakwaterowaniu osoby które po raz pierwszy były na stanicy w Woli Michowej miały zwiad terenowy zapoznający ich z naszą bazą. Następnie nasz drużynowy ogłosił, że podczas tego biwaku będziemy rywalizować między zastępami o tytuł najlepszego zastępu! Pierwszymi konkurencjami były zagadki intelektualne, które miały sprawdzić nasze… myślenie ;) oraz umiejętność podejmowania wspólnych decyzji. Najlepszy w tej dziedzinie okazał się zastęp ELEUSIS.
Wieczorkiem po kolacji i rozpaleniu w kominku zasiedliśmy w kręgu by przy świeczkach pośpiewać i pobawić się wspólnie.
Sobotę rozpoczęliśmy od kolejnej konkurencji, którą był foto-hunting. Naszym zadaniem było wyjście w teren i zrobienie ciekawych zdjęć dzikich zwierząt, tropów lub jakiegoś interesującego pejzażu. To zadanie miało sprawdzić naszą spostrzegawczość oraz umiejętność poruszania się w terenie. Najlepiej to zadanie wykonały zastępy Celne Strzały oraz Eleusis! Po improwizowanym obiadku rozpoczął się prawdziwy między-zastępowy bój czyli podchody! Walczyliśmy o pióra i o zdobycie flag konkurentów. Emocji było sporo, a ku zaskoczeniu wszystkich najlepiej spisał się najmłodszy zastęp „ISKRY” wraz z jego zastępową Brydzią i wspomagającym ich druhem przybocznym Kubą. To nie był koniec atrakcji turniejowych. Zanim słońce schowało się za górskimi szczytami zdążyliśmy przeprowadzić konkurencje sprawnościowe: tor ślepców (najlepsi Celne Strzały), rzut granatem (najlepsi Invictus), gorące lotki (najlepsi Invictus), koco-siatka (najlepsze Iskry!!!). To była ostatnia konkurencja turnieju.

Po kolacji młodsi mieli zorganizowany seans w biwakowym kinie, a starsi w tym czasie podczas tradycyjnej już kuźnicy wcielili się w rolę polskiego rządu, dyskutowali i wyrażali swoje stanowisko na ważne tematy m.in. w sprawie przyjmowania do Polski uchodźców.
Jeszcze przed cisza nocną mieliśmy czas na wspólne zabawy przy kominku.
W niedzielę przed południem dziewczyny bawiły się i uczyły piosenek przy kominku, a chłopaki z grupy WATAHA udali się do lasu, by poznać nieco zasady maskowania i samemu spróbować sił w nie łatwej sztuce stawania się „niewidzialnym” w lesie.
Wyjeżdżaliśmy zmęczeni ale zadowoleni ze wspólnie spędzonych 3 biwakowych dni. Już nie możemy się doczekać biwaku zimowego!

Wyniki turnieju zastępów:

1. INVICTUS - 44 pkt
2. ISKRY – 43 pkt
3. ELEUSIS – 42 pkt
4. CELNE STRZAŁY – 40 pkt
5. ALFA – 32 -pkt 
 
ZOBOWIĄZANIE INSTRUKTORSKIE
BRYGIDA INSTRUKTORKĄ ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO!Są w dziejach drużyny chwile szczególne - takie, które na długo zapadają w pamięć. Takie niecodzienne wydarzenie miało miejsce podczas tegorocznego Zlotu Chorągwi Podkarpackiej w Woli Michowej.
W nocy z 22 na 23 sierpnia, dokładnie o godz. 1 swoje zobowiązanie instruktorskie złożyła Brygida Bożek wstępując w szeregi instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. W tym niezwykły momencie byli obecni członkowie naszej drużyny, instruktorzy hufca Krosno, a Zobowiązanie Brygidy odbierał sam Komendant Chorągwi dh. hm. Mariusz Bezdzietny. Przy płonącym ognisku, w kręgu przyjaciół ta chwila była szczególnie wzruszająca. Pod Krzyżem Harcerskim na mundurze umieszczona została granatowa podkładka – oznaczenie stopnia „przewodnika”. Brygida przeszła całą swą drogę harcerską w naszej drużynie od 4 klasy szkoły podstawowej. Zdobywała sprawności i stopnie, pagon wędrowniczy, angażowała się we wszystkie sprawy drużyny. Dojrzewała do decyzji, aby zostać instruktorem, czyli osobą, która teraz sama będzie prowadzić młodych harcerzy, uczyć ich harcerskiego życia, harcerskiego stylu i przeżywać z nimi nowe przygody. Być instruktorem to wielki zaszczyt ale też ogromna odpowiedzialność, dlatego życzymy Brydzi aby starczyło jej zapału i wytrwałości w byciu dobrym przykładem dla młodych pokoleń! 
 
FESTIWAL

Sukcesem okazał się występ Oli i Ariadny podczas Festiwalu Piosenki Harcerskiej, który odbył się podczas tegorocznego Zlotu Chorągwi. Dziewczyny otrzymały wyróżnienie i mogły zaśpiewać podczas wieczornego koncertu galowego. Przy akompaniamencie gitar Kacpra i dh. drużynowego zaśpiewały dwie piosenki: "Modlitwę Wędrowca" oraz łemkowską "Czom Ty ne prijszol". Gratulacje!

 
 
ZLOT CHORĄGWI
ZLOT CHORĄGWI PODKARPACKIEJ ZHP
WOLA MICHOWA 19-23 SIERPNIA 2015Po raz pierwszy od wielu, wielu lat środowiska harcerskie naszej Chorągwi miały okazję do spotkania się na jednym Zlocie. Ten historyczny Zlot odbył się na terenie naszej stanicy harcerskiej w Woli Michowej i wzięło w nim udział ponad 480 harcerek i harcerzy w tym 13 osobowa reprezentacja reprezentacja naszej drużyny. Jak zwykle tego typu Zlot obfitował w wiele atrakcji, których nie sposób wyliczyć. Przedstawiamy wam jednak dwie relacje Asi i Brydzi uczestników podobozów Starszoharcerskiego i Wędrowniczego. Całe mnóstwo zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na facebook'u Chorągwi Podkarpackiej oraz naszego Hufca.


Harcerze Starsi

W środę 19 sierpnia pojechaliśmy na zlot Chorągwi Podkarpackiej. O godzinie 9 zebraliśmy się pod sklepem i wyjechaliśmy w podróż. Po 2 godzinach jazdy, zostawiając po drodze wędrowników w Baligrodzie dojechaliśmy na miejsce. Pełni entuzjazmu powitaliśmy w słoneczku Wolę Michową. Po zarejestrowaniu patrolu udaliśmy się na nasz podobóz rozkładać namioty. Kiedy każdy już wiedział gdzie mieszka poszliśmy na obiad. Najedzeni, mieliśmy nadzieję na chwilę odpoczynku, niestety – apel inauguracyjny. Później już tylko kolacja i ognisko. Każda drużyna zlotowa opowiedziała o sobie, a w nocy – marsz na azymut.
Następnego dnia powitał nas gwizdek oboźnego i… poranna zaprawa. Chwila czasu na śniadanko, a o 9 zaczęliśmy zajęcia programowe ze specjalności. Pierwszy nasz punkt to było łucznictwo. Chłopaki pokazali nam jak prawidłowo trzymać łuk i z niego strzelać. Zrobiliśmy sobie małe zawody i udaliśmy się na rekonstrukcję. Tam panowie opowiedzieli nam o powstaniu styczniowym, pokazali ubiór strzelców oraz zaprezentowali broń jaką się posługiwali. Później godzina przerwy i kolejny punkt- kowalstwo. Kiedy już wszyscy wykuli swoje pierścienie, poszliśmy do ratowników. Panowie i panie pokazali nam skład apteczki, jak obchodzić się z osobą nieprzytomną i różne rodzaje noszy. Wieczorem tańczyliśmy „belgijkę”.
W piątek czekały nas kolejne zajęcia, tym razem artystyczne. W pierwszej kolejności udaliśmy się na „Rytm”. Pośpiewaliśmy różne piosenki łemkowskie, potańczyliśmy. Pobawiliśmy się również w lirników – opowiedzieliśmy własną historię. Później mieliśmy zajęcia teatralne. Pokazano nam jak się otworzyć na scenie. Następnie „Otwieranie głosu”, czyli kolejna seria piosnek łemkowskich. No a na koniec zajęc – gitara. Pokołysaliśmy się w rytm harcerskich melodii. Wieczorem czekały nas dyskusje, na przeróżne tematy, coś jak mini kuźnica.
Kolejnego dnia wybraliśmy się na zwiad terenowy do Balnicy. Trasa obejmowała od torów po przystanek kolejki wąskotorowej. Po drodze trzeba było zaliczyć kilkanaście punktów. Obowiązkowym była cerkiew. Dowiedzieliśmy się po drodze jak wyglądali łemkowie, ich zwyczaje i tradycje. Koło godziny 16.00 wróciliśmy na bazę do Woli Michowej. Zmęczeni wędrówką poszliśmy na obiad. Wieczorem odbył się festiwal zlotowy. Z naszej drużyny 1 miejsce zajęła Ola i Ariadna w swojej kategorii. Po rozdaniu nagród był koncert Orkiestry Świętego Mikołaja. Hitem był „Mazureczek”. Po występie długo jeszcze nie spaliśmy, bo byliśmy na tyle rozbudzeni, że tańczyliśmy i bawiliśmy się do późnej nocy.
W niedzielę pakowaliśmy się od rana. Koło godziny 10.00 był apel kończący zlot. Kilka osób zostało wyróżnionych, po czym zrobiliśmy sobie zdjęcie całego obozu. Do godziny 17 zwijaliśmy resztę namiotów i pełni wrażeń wróciliśmy do Jaszczwi :)Wędrownicy

Naszą zlotową zabawę rozpoczęliśmy wędrówką, którą z pewnością zapamiętamy na długie lata. Już na starcie czekało na nas mnóstwo przygód, które jak się okazało potem stawały się coraz to ciekawsze…
Autobus wysadził nas w Baligrodzie w miejsce naszej zbiórki, okazuje się tam, że połowa patroli z innych miast utknęła w korku i chcąc nie chcąc musimy na nich zaczekać. Po dwóch godzinach wszyscy są już na miejscu, więc nie pozostaje nam nic innego jak wziąć swoje plecaki i wyruszyć w trasę. Celem naszym jest Łopienka – tam planowo rozbijamy swoje namioty i śpimy. Podczas wędrówki atmosfera jaka nas otacza jest nie do opisania, wszyscy się poznają wzajemnie, śmieją, rozmawiają ze sobą, nawet to że kilka razy się zgubiliśmy nie burzy dobrego nastroju :D Wieczorem na nasze obozowisko przyjeżdża druhna komendantka całego zlotu i zaprasza nas do cerkwi na świeczkowisko podczas którego dostajemy zlotowe chusty… Po wszystkim zmęczeni wskakujemy do namiotów, układamy się do spania i nagle okazuje się, że mamy tylko dwa śpiwory na cztery osoby, jest naprawdę zimno!!! Ale nie poddajemy się w końcu jesteśmy harcerzami ;)
Następnego dnia rano jemy śniadanie jemy śniadanie, składamy namioty, a potem zaczynamy służbę tym razem na rzecz cerkwi – drobne prace porządkowe. Popołudniu wyruszamy do Dołżycy skąd autobus zabiera nas do Woli Michowej, gdzie już od wczoraj wszyscy na nas czekają z niecierpliwością;) Wysiadamy z autobusu, jeszcze raz rozbijamy swoje namioty i idziemy obczaić wszystkie atrakcje znajdujące się na terenie zlotu… wieczorem wspólne zabawy, śpiewogranie i tak mija dzień.
Kolejnego dnia z rana dostajemy bilety na zajęcia specjalnościowe. Szybko jemy śniadanie i jazda na pierwszy punkt! Jak się okazuje jest to łucznictwo… po krótkim instruktarzu zaczynamy zabawę i strzelamy do celu, co nawet nie idzie nam najgorzej :P Drugim punktem są wodniacy – uczymy się tam m.in. węzłów marynarskich i śpiewamy szanty jest naprawdę wesoło. Potem przechodzimy na punkt medyczny, gdzie z pomocą specjalistów zaczynamy „ratować życie”. Dowiadujemy się jak prawidłowo wyjąć poszkodowanego z samochodu nie robiąc mu przy tym krzywdy. Ratownicy pokazują nam przeróżne sprzęty specjalistyczne, których używają w wypadkach. Na koniec mamy zawody, gdzie naszym zadaniem jest jak najszybciej ułożyć poszkodowanego na desce ratowniczej i przenieść go w wyznaczone miejsce. Ostatnim punktem na dzisiaj jest wspinaczka. Największe wrażenie zrobił na nas most linowy na wysokości oraz ścianka wspinaczkowa, która jak się okazało wcale nie jest prosta do przejścia:P Na zakończenie dnia organizujemy sobie ognisko w podobozie, a potem kto chce idzie jeszcze do tawern na wieczorne schadzki.
Na zajęciach twórczych dowiadujemy się o dawnych mieszkańcach Bieszczad, czyli Łemkach, poznajemy ich stroje, zwyczaje oraz kulturę. Uczymy się także piosenek po łemkowsku, a nawet ludowych tańców z tamtych czasów. Zaprezentowano nam również sposobu w jaki śpiewali i okazuje się, że tamci ludzie śpiewali głosem naturalnym, a nie wyprofilowanym i szkolonym tak jak dzisiaj. Na kolejnych zajęciach bawimy się swoim ciałem, poruszamy się w różny sposób tworząc sztukę za pomocą ruchów ciała. Potem udajemy się do tawerny gdzie prowadzący zajęcie grają na gitarach, a my głośno śpiewamy piosenki. Wieczorem idziemy na koncert, który niestety jest już ostatnią atrakcją tego zlotu. 
 
OBÓZ HARCERSKI
OBÓZ HARCERSKI "PIORUN 2015"


17 lipca 2015r, wraz z zaprzyjaźnioną nam 4 DH z Krosna wyjechaliśmy na obóz harcerski do Woli Michowej, gdzie spędziliśmy 8 dni niezapomnianej harcerskiej przygody.
W piątek o godzinie 12 dojechaliśmy na miejsce… wysiadamy z autobusu, bierzemy swoje rzeczy i obładowani plecakami z uśmiechem na ustach maszerujemy tym razem na dolny majdan – w miejsce naszego obozu. Już pierwsze godziny na bazie dały nam mocno popalić, upał jaki panował nie opuszczał nas ani na krok... Jednak mimo wszystko nie odpuszczamy, zaczynamy zajęcia z pionierki – robimy totemy – każdy chce aby to jego totem był najlepszy. Po wszystkim chłopcy zajmują się przygotowaniem bramy obozowej, a dziewczyny z koszulek wyszywają flagę, która zawiśnie na bramie. Wieczorem wszystko już gotowe, czas na chrzest namiotów…:D Jak co roku przychodzi „Dziad bieszczadzki”, nadaje nazwy zastępom i oblewa wszystkich wodą – kupa śmiechu, każdy jest mokry, wszyscy się śmieją i wygłupiają. Na koniec podekscytowani dzisiejszym dniem idziemy na wspólne ognisko, tam się powoli wyciszamy. Potem toaleta wieczorna, zakończenie dnia, iskierka i zmęczeni wskakujemy do ciepłych śpiworów, idziemy spać.
Kolejny dzień, gwizdek 7:30 pobudka, zaprawa poranna, śniadanie… i zwiad terenowy. Wszyscy wyruszamy w stronę Smolnika, aby odszukać informację dotyczące poszczególnych miejsc w tej okolicy. Nie ma lekko, słonko dokucza nam przez całą drogę, jest naprawdę gorąco, temperatura przekracza 30 stopni, a zadanie trzeba wykonać. Zbliżamy się do sklepu w naszych głowach rodzi się pytanie czy będzie on otwarty…? Udało się szczęście jest po naszej stronie – sklep otwarty – robimy przerwę, kupujemy wodę, lody i idziemy dalej. Wracamy na bazę chwila odpoczynku w rzece i znowu zajęcia. Tym razem jest to gra punktowa „Sierotka Marysia w Bieszczadach”, polegająca na odszukaniu w książkach zaszyfrowanych słów, które doprowadza patrole do skarbu. Ostatnim punktem na dzisiaj jest ognisko przygotowane przez 4 DH którego tematem jest wędrówka.
Tego jeszcze nie wiedzieliśmy, ale jak się okazało potem niedziela była dla nas wszystkich dniem pełnym niespodzianek. Rano wybraliśmy się do kościoła, popołudniu zabawy i kabareton, a wieczorem podchody… W nocy ok. godziny 2 budzą nas grzmoty i błyski rozlegające się po całym niebie, deszcz pada coraz mocniej, wiatr staje się silniejszy z sekundy na sekundę… Nie ma czasu do namysłu, alarm i ewakuacja całego obozu do komendy. Przestraszeni czekamy na to co się zaraz stanie. Na szczęście burza przechodzi bokiem.
Z samego rana wracamy do namiotów, po tak ciężkiej nocy zmęczeni i niewyspani chwilę odpoczywamy i idziemy na pierwsze zajęcia – olimpiada sportowa, tutaj każdy może się wykazać. Jak się okazuje Adzik zostaje mistrzem w skoku w dal, a zastępową sztafetę biegową wygrywają chłopaki z 19-stki! Potem układamy stos ogniskowy, tym razem to my prowadzimy wieczorne ognisko;)
Idziemy w góry – Chryszczata i Jeziorka Duszatyńskie to nasz cel na dzisiaj, nie jest łatwo po dwu godzinnym marszu w słońcu dwie osoby nie dają rady iść dalej i wracają do obozu. Mimo wszystko nie poddajemy się i ze śpiewem na ustach zbliżamy się do celu. Udało się! Po kilku godzinach Chryszczata i Jeziorka zaliczone… jeszcze tylko wspólne zdjęcie i gotowe, wracamy! Słońce smaży dalej, dochodzimy do Smolnika i tam przyjeżdża po nas druh Maciek swoim trójkołowcem, frajda na całego wykończeni całodniową wędrówką z trudem pakujemy się na przyczepkę i wracamy na bazę! ;)
Następnego dnia z rana okazuje się, że w naszych namiotach byli złodzieje i zwinęli nam kilka cennych rzeczy. Było to dla nas wszystkich dobrą lekcją i nauczką na to, że osoby stojące na warcie muszą być cały czas czujne i nie mogą lekceważyć „intruzów” wkraczających na teren obozu… Lekko wybici z rytmu udaliśmy się na zajęcia z asertywności, potem gra szyfrowa i muczo… Wieczorem dlatego ze przyjeżdżał inny obóz musieliśmy się przenieść na górny majdan i od nowa zakwaterować w namiotach:) Dzień zakończyliśmy festiwalem piosenki przygotowanym przez zastępy! :D
Ostatni dzień zaczęliśmy grą terenową „Air Force one”, gdzie zdobywalismy chorągiewki od drużyny przeciwnej, dużo biegania, na niebie ani jednej chmurki – gorąco, ale zabawa świetna! :D Zmęczeni poranną grą z chęcią wskoczyliśmy do rzeki, aby się ochłodzić;) Popołudniu chrzest na bieszczadnika… upaprani po uszy w błocie z rozbitym jajem w majtkach, mąką i kisielem na twarzy musieliśmy jeść „pyszną” zupkę zrobioną z niewiadomych składników… i tak zostaliśmy pasowani na Bieszczadników. Wieczorem jeszcze ostatnie ognisko, wspólne śpiewogranie, wspomnienia, zabawy i zielona noc:)


 
 
OGNISKO
ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGOW sobotę 20 czerwca nasza drużynka wspólnym ogniskiem, zakończyła rok harcerski 2014/2015.
Podczas ogniska wspominaliśmy ten bardzo udany dla naszej drużyny, pełen emocji i przygód rok. Druh drużynowy podziękował wszystkim za zaangażowanie w podejmowane działania. Tradycyjnie podczas ogniska zostały ogłoszone wyniki konkursu na Zastęp roku oraz Harcerkę/Harcerza Roku.
Tytuł najaktywniejszego zastępu otrzymał w tym roku zastęp „INVICTUS”! Natomiast tytuł Harcerza Roku wywalczył Ernest Hawryszczak, pokonując 30 osób, które startowały w tym roku w konkursie.
Po wręczeniu nagród bawiliśmy się i śpiewali przy ognisku. Teraz już czas na…. WAKAAAACJEEEE!
Tak prezentuje się pierwsza 10tka konkursu:
1. Ernest Hawryszczak – 94 pkt
2. Paulina Wilusz – 86 pkt
3. Ewelina Twaróg – 83 pkt
4. Mateusz Król - 82 pkt
5. Aleksandra Gajda – 81 pkt
6. Brygida Bożek, Ariadna Wróbel – 79 pkt
7. Agnieszka Lubaś – 78 pkt
8. Adrian Bożek – 77,5 pkt
9. Jakub Lidwin – 77 pkt
10. Izabela Bożek – 76 pkt

Gratulujemy!!!!!
 
 
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Pogoda
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Ankieta
W jakiej formie chciałbyś uczestniczyć podczas specjalnej zbiórki?

Paintball

Park Linowy

Tor Gokartowy

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Curtisric
02/04/2018 08:43
[url=http://www.paulr33.c
om/wp-admin/downloads.php
?id=1185-Testosterone-Aus
tralia-Cream-Anabolic-Ste
roid-Names-Nandrolone-Pre
scription-Australia/]Test
osterone Australia Cream[/


Merlinjaw
18/03/2018 20:51
[url=http://www.chacarafo
rtaleza.com.br/common/tak
e.asp?fast=228]Human Growth Hormone Bodybuilding[/url] In relation to real estate property, be sure to offer an experienced and knowledgeabl


Merlinjaw
12/08/2017 21:51
[url=http://www.soleil-ve
rt.fr/550-sac-michael-kor
s-cabas.html]Sac Michael Kors Cabas[/url] Ask your buddies ad family members for suggestions if you are looking for any new dental practitio


Richardsorb
31/07/2017 08:55
najncgb http://www.nillapizzi.it/
adidas-hamburg-2016-961.h
tm http://www.firenzerestaur
o.it/nike-free-hypervenom
-2-black-094.php http://www.bancadatigiova
ni.it/969-adidas-sup


Richardsorb
23/07/2017 07:36
tfnoijq http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-clubmast
er-rb3016-516.html http://www.studiolafratta
.it/359-adidas-stan-smith
-5-12.htm http://www.studiolafratta
.it/852-adi


Richardsorb
20/07/2017 01:07
djktmkm http://www.firenzerestaur
o.it/nike-free-run-womens
-purple-459.php http://www.fistofthenorth
star.it/405-nike-shox-r4-
donna.html http://www.sancolombanoca
lcio.it/adida


Amigocoky
12/03/2017 19:13
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER Bracelet, Brooch You are Welcome in my Baltic Amber exhibition #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listin


Amigocoky
11/03/2017 13:02
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber collection #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listing/510115267/cat-10


Amigocoky
10/03/2017 08:19
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber store #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listing/510115267/cat-10
0


Alisacoky
09/03/2017 07:22
#AMBERZODIAC #AmberWizard JEWELRY ASTROLOGY #BALTIC #AMBER #PERSONALIZED #Brooch #Earrings You are Welcome in my Baltic Amber shop #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://w


Archiwum
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu